Login | Adauga site | Contact

Campionatul European de Fotbal 2020

Grupa A (Rome/Baku): Turkey, Italy, Wales, Switzerland
Grupa B (Copenhagen/St Petersburg): Denmark , Finland, Belgium, Russia
Grupa C (Amsterdam/Bucharest): Netherlands (hosts), Ukraine, Austria, Play-off winner D or A
Grupa D (London/Glasgow): England, Croatia, Play-off winner C, Czech Republic
Grupa E (Bilbao/Dublin): Spain , Sweden, Poland, Play-off winner B
Grupa F (Munich/Budapest): Play-off winner A or D, Portugal , France, Germany

Vineri, 12 Iunie
Group A: Turkey v Italy (21:00, Rome)

Sambata, 13 Iunie
Group A: Wales v Switzerland (15:00, Baku)
Group B: Denmark v Finland (18:00, Copenhagen)
Group B: Belgium v Russia (21:00, St Petersburg)

Duminica, 14 Iunie
Group D: England v Croatia (15:00, Wembley)
Group C: Austria v Play-off winner D or A (18:00, Bucharest)
Group C: Netherlands v Ukraine (21:00, Amsterdam)

Luni, 15 Iunie
Group D: Play-off winner C v Czech Republic (15:00, Glasgow)
Group E: Poland v Play-off winner B (18:00, Dublin)
Group E: Spain v Sweden (21:00, Bilbao)

Marti, 16 Iunie
Group F: Play-off winner A or D v Portugal (18:00, Budapest)
Group F: France v Germany (21:00, Munich)

Miercuri, 17 Iunie
Group B: Finland v Russia (15:00, St Petersburg)
Group A: Turkey v Wales (18:00, Baku)
Group A: Italy v Switzerland (21:00, Rome)

Joi, 18 Iunie
Group C: Ukraine v Play-off winner D or A (15:00, Bucharest)
Group B: Denmark v Belgium (18:00, Copenhagen)
Group C: Netherlands v Austria (21:00, Amsterdam)

Vineri, 19 Iunie
Group E: Sweden v Play-off winner B (15:00, Dublin)
Group D: Croatia v Czech Republic (18:00, Glasgow)
Group D: England v Play-off winner C (21:00, London)

Sambata, 20 Iunie
Group F: Play-off winner A or D v France (15:00, Budapest)
Group F: Portugal v Germany (18:00, Munich)
Group E: Spain v Poland (21:00, Bilbao)

Duminica 21 Iunie
Group A: Italy v Wales (18:00, Rome)
Group A: Switzerland v Turkey (18:00, Baku)

Luni, 22 Iunie
Group C: Play-off winner D or A v Netherlands (18:00, Amsterdam)
Group C: Ukraine v Austria (18:00, Bucharest)
Group B: Russia v Denmark (21:00, Copenhagen)
Group B: Finland v Belgium (21:00, St Petersburg)

Marti, 23 Iunie
Group D: Czech Republic v England (21:00, London)
Group D: Croatia v Play-off winner C (21:00, Glasgow)

Miercuri, 24 Iunie
Group E: Play-off winner B v Spain (18:00, Bilbao)
Group E: Sweden v Poland (18:00, Dublin)
Group F: Germany v Play-off winner A or D (21:00, Munich)
Group F: Portugal v France (21:00, Budapest)

Optimi de finala

Sambata, 27 Iunie
1: 2A v 2B (18:00, Amsterdam)
2: 1A v 2C (21:00, London)

Duminica, 28 Iunie
3: 1C v 3D/E/F (18:00, Budapest)
4: 1B v 3A/D/E/F (21:00, Bilbao)

Luni, 29 Iunie
5: 2D v 2E (18:00, Copenhagen)
6: 1F v 3A/B/C (21:00, Bucharest)

Marti, 30 Iunie
7: 1D v 2F (18:00, Dublin)
8: 1E v 3A/B/C/D (21:00, Glasgow)

Sferturi de finala

Vineri, 3 Iulie
QF1: Winner 6 v Winner 5 (18:00, Saint Petersburg)
QF2: Winner 4 v Winner 2 (21:00, Munich)

Sambata, 4 Iulie
QF3: Winner 3 v Winner 1 (18:00, Baku)
QF4: Winner 8 v Winner 7 (21:00, Rome)

Semifinale

Marti, 7 Iulie
SF1: Winner QF2 v Winner QF1 (21:00, London)

Miercuri, 8 Iulie SF2: Winner QF4 v Winner QF3 (21:00, London)

Finala
Duminica, 12 Iulie
Winner SF1 v Winner SF2 (21:00, London)

30.12.2019
  curs oferit de: curs-valutar-bnr.ro
19.02.2020 Turneul olimpic de fotbal 2020
19.02.2020 Liga Campionilor 2020
18.02.2020 Mulan filmul 2020
11.02.2020 Baraj Grupa Mondiala Fed Cup
10.02.2020 Cupa Romaniei 2020
09.02.2020 All Star Game 2020
06.01.2020 Programul echipei de baschet a Romaniei la Euro2021 calificari
30.12.2019 La multi ani
30.12.2019 Campionatul European de Fotbal 2020
14.12.2019 Programul meciurilor de la Campionatul Mondial al Cluburilor FIFA 2019


Urmatoarele  


 

USH | Confidentialitate | Despre | TV
© 2009-2020 Toate drepturile rezervate granat-serv.ro | Gazduit de Globehosting